amerykański spaniel wodny

Amerykański spaniel wodny

Amerykański spaniel wodny to aktywny, a jednocześnie dobrze umięśniony, średniej wielkości pies, o falistej bądź kędzierzawej sierści. Bez wątpienia najważniejsze cechy to odpowiednia wielkość i harmonia budowy, a jednocześnie struktura sierści i jej barwa. W związku z czym pies musi odznaczać się solidną budową i mocnym kośćcem, a przy tym również powinien cechować się pewną elegancją oraz nie może wydawać się zwalisty bądź ociężały. Do ważnych proporcji zalicza się długość tułowia nieco większa od owej wysokości. Pamiętajmy, że pies nie powinien być kwadratowy, ani przesadnie zwarty. Bowiem owa harmonia budowy zapewniająca sprawne wypełnianie poszczególnych funkcji użytkowych jest zdecydowanie ważniejsza od matematycznie wyliczonych licznych proporcji. Zachowanie/ Temperament. Przedstawia się, że sposób bycia wskazuje na inteligencję, jak i również przyjazne usposobienie oraz chęć do pracy. Co za tym idzie pies odznacza się wielką energią oraz pasją myśliwską, ale daje się również kontrolować w polu.

Przedstawiając głowę ukazuje się, że głowa,  w proporcji do wielkości psa oraz średniej długości. Co za tym idzie wyraz bystry, jak i również pewny siebie oraz inteligentny i atrakcyjny. Analizując dalej ukazuje się, że czaszka raczej szeroka i krągła. Natomiast trzewioczaszka: nos ciemny, czarny i ciemno brązowy. A co za tym idzie duży, o dobrze rozwartych nozdrzach, co jednocześnie zapewnia doskonały węch. Przedstawiając zęby nakreśla się, że owy zgryz jest nożycowy bądź cęgowy. Natomiast oczy są średniej wielkości, a jednocześnie szeroko rozstawione nie mogą być jednak wypukłe ani wyłupiaste. Natomiast powieki przylegające, a w żaden sposób nie obwisłe.

Co za tym idzie barwa oka waha się od jasnej, do żółtawobrązowej, po brązową, orzechową bądź ciemną, w harmonii z owym umaszczeniem. Szyja jest okrągła, średniej długości, mocna, umięśniona, jednak bez podgardla i osadzona tak, aby głowa noszona była dość dumnie, ale jednak nie łukowata. Tułów bez wątpienia jest dobrze rozbudowany, krępy, ale jednak nie przesadnie zwarty. Klatka piersiowa również dobrze rozbudowana, bowiem sięga łokcia.