Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Lato jest wyborną okolicznością, żeby dać czas waszemu czworonogowi. Wycieczka wraz z ukochanym psim kompanem to jedyna w swoim rodzaju opcja, zrelaksować się, jednocześnie dając zwierzakowi chwilę. W leciewarto pamiętać o kleszczach, ponieważ nasze psy są na nie narażone. Psy, które potrzebują dużo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, takie jak labradory, nierzadko mają kleszcze. W jaki sposób możemy ochronić swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy różnorodne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom charakteryzują się długą efektywnością i niską ceną. Są produkowane na potrzeby psów różnorodnych gabarytów, więc z łatwością kupimy rozmiar odpowiednią dla wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być naturalne lub substancjami syntetycznymi. Syntetyczne odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka preparatu na kleszcze jest proporcjonalna do wagi zwierzaka, trzeba więc upewnić się przed nałożeniem, iż znaleziona obroża na kleszcze jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące niepachnącymi środkami przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg i dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto mają działanie jednocześnie przeciwkleszczowe ,jak i przeciw pchłom, dlatego umożliwiają ogólną obronę psa. Obroża Foresto jest skuteczna aż 8 miesięcy, ponadto jest aktywna od momentu założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą mnóstwa groźnych chorób zakaźnych, jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Psy z przyjemnością buszujące w zaroślach, takie jak labradory, potrzebują wyjątkowej profilaktyki w postaci środków na kleszcze, ponieważ infekcja wywołana ugryzieniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo powikłań naszego zwierzaka. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega zaatakowania zwierzaka przez kleszcza, przez co daje zabezpieczenie przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące wodę wymagana jest specjalna ochrona, przykładowo w postaci zakropień mających środek na kleszcze lub profesjonalne szampony o działaniu na kleszcze. Aby uchronić psa podczas letniej podróży warto zaopatrzyć się w skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

smycz dla psa