Rodzaje kocich toalet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryte (występuje również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnami.
Te kocie toalety wymieniają się tym, albowiem dla przykładu kociej toalety z zadaszeniem, trudne jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowanego w niej specjalnego filtru nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Zarezerwowane one są dla kotów, które lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty są w stanie je zaakceptować, choć większość akceptuje, ale są wyjątki, jakie za nic nie piszą się na to.
Lecz w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), która bywa najczęściej wykonana z tworzywa sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszelkich kotów. Powinno się zapamiętać o nadającym się rozmiarze. Wybrane z nich są wyposażone w ramkę, aby bezproblemowo podtrzymać ład.

Kuweta samoczyszcząca, idealny wybór dla osób, które po prostu nie lubią wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w miernik ruchu. Po czasie, który został przez nas opracowany, bądź po kilkakrotności, kuweta samoistnie uruchamia narzędzie, które usuwa nieczystości do pojemnika, czy też do kanalizacji. W wyglądzie bardzo różni się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynny brud zlatuje w dół. Ten właśnie typ kociej toalety figuruje w dwóch podgatunkach – w jakich można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które bez przerwy czyszczą kuwetę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy wymiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla drobnych kotków nie powinna być za wysoka, ponieważ może sprawiać problem przy wejściu. Gdy tylko kot już osiągnie 84 dzień życia życia, powinno się uzyskać nową i większą kocią toaletę, dlatego, by wsypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kotek uwielbia kopać i zasypywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, aczkolwiek było na górze napisane – należy uważać, iż określone kocięta mogą nie akceptować takich kocich toalet, większość akceptuje, jednak zdarzają się wyjątki.
Gdy nie kręci Cię to, gdy kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim pokoju, to wolno Ci podjąć decyzję na zakup mebla, w jakim można ustawić wewnątrz kocią toaletę, gdy tylko nadejdzie taki przypadek, że ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, którą można ustawić w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne z zadaszeniem, jak i również bez daszka.
Należałoby jak też kupić dodatki, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości podobnie jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.

zabawki dla kota